BRANG Oy on nyt myClubin kumppani
myClubin toiminta
Kotimainen myClub tehostaa seurojen jäsenrekisterin, laskutuksen, tapahtumien ja viestinnän hallintaa. Heidän asiakkainaan toimii yli 1000 seuraa, jotka koostuvat yli 80 eri lajin harrastustoiminnasta ja ohjelmiston käyttäjiä onkin kertynyt näiden myötä yli 600 000!
myClubilla on mielenkiintoinen tarina yritystoiminnan aloituksestaan, jonka voi lukea heidän sivustoltaan täältä: Dynaamisen tiimin tarina.
Ajansäästöä urheiluseuroille
Jatkossa kaikki myClub ohjelmistoa käyttävät urheilu- ja harrastusseurat voivat käyttää BRANGin maksuvalvontaa ja keskittyä entistä enemmän itse seuran toimintaan!
Suomessa on yli 8000 rekisteröityä urheiluseuraa, ja ne ovat tyypillisesti yleishyödyllisiä, voittoa tavoittelemattomia yhdistyksiä, joiden toiminta perustuu vahvasti vapaaehtoistyöhön. Urheiluseurat tekevät todella tärkeää työtä erityisesti lasten ja nuorten liikunnan edistämiseksi. Yli puolet 9–15-vuotiaista suomalaislapsista on mukana seuratoiminnassa.
Meillä BRANGilla ollaan uudesta yhteistyöstä äärimmäisen innoissaan ja mielellään käymme kanssasi läpi miten parhaiten voisimme sujuvoittaa sinunkin seurasi arkea!

